Esmaspäev, 13. mai 2013

1000-st eurost napilt ilma

Laupäeval, 11. mail toimus Vabaduse väljakul Euroopa Päev, kus sai osa võtta orienteerumismängust, kontserdist ja laadast. Messil tutvustasid õpilasfirmad üle terve Eesti erinevaid Euroopa Liidu liikmesriike ning müüsid enda tehtuid tooteid. Kokku oli osalejaid 26.
Ka Tallinna Lilleküla Gümaasiumi 11. klassi tüdrukutel avanes võimalus laadast osa võtta. Tiimi peamised juhtfiguurid olid: Annika, Kristina, Gerda ja Marion, kelle ülesanne oli tutvustada Kreeka riiki. Ning seda nad tegid vägevalt.
Nende tutvustus hõlmas faktidest ning piltidest kokku pandud esitlust, Kreeka teemalise memoriini mängimist, rahvatantsu tantsimist, Kreekast pärit mängu trips-traps-trulli mängimist, viktoriini jagamist ning enda nime kirjutamist kreeka tähtedega. Muidugi ei puudunud ka loosiauhind, kus peaauhinnaks oli  Kalev Spa veekeskuse ning Kreeka restorani Artemis külastus. Kuid see pole kõik: nad müüsid veel ehteid, kehakoorijaid ning Kreeka retseptide järgi tehtuid küpsetisi.
Lisaks selgitasid ürituse korraldajad välja žürii ning publiku hääli kokku liites parima riiki tutvustava tiimi, mille võitjale pakkusid nad 1000 eurot puhtalt kätte. Publiku lemmikuks sai Kreeka rühm, teisele kohale platseerus Prantsusmaa. Žürii silmis pälvis esikoha aga Prantsusmaa tiim, teise koha sai Kreeka. Tundub, et žürii sõna maksis rohkem, sest võitjaks kuulutati ikkagi Prantsusmaa.


Tegime kohe peale võitjate väljaselgitamist intervjuu ka rühmajuhi Annikaga:
Annika

Te ei ole õpilasfirma. Kuidas teil avanes sinna laadale müüma minna?
Keegi hüppas alt ära ja otsiti kiirelt abi koolidest, kes oleksid nõus nii lühikese etteteatamisega seda korraldama.
Mis tunded sind praegu valdavad?
Natuke pettunud olen.
Kui palju vaeva läks ettevalmistustega?
Ütleme nii, et ma pole 36 tundi maganud. Nädal aega tegime veel intensiivselt tööd sponsorite leidmiseks, etteaste arutamiseks ja muude ideede genereerimiseks.
Kas sai palju asju müüdud? Täpsusta.
Jah, eriti kuumaks kaubaks osutusid ehted.
Aga kas tunned, et midagi oleks saanud teha teisiti?
Minu arvates sai kõik tehtud. Me nägime nii palju vaeva lihtsalt. Igasugused asjad, mis said valesti minna, läksid valesti: etteaste läks aia taha (tants ei tulnud välja ning laul ei läinud käima), plakatitega oli jama, kleidid olid kallimad kui alguses arvasime. Vähemalt boks oli meil väga äge.
Mida see üritus teile andis?
Oleme ühe kogemuse võrra rikkamad ja mina paar pastakat vaesem.

Pildi autor: Annika Rähni

Pildi autor: Annika Rähni

1 kommentaar:

  1. Pole paha, pealkiri ka "müüb". Aga ma tahaksin neid tüdrukuid näha, kes seal olid, eriti seda rühmajuhti, kes andis intervjuu ja oli 36 tundi magamata. Pildil on alati hea kui on inimene - kehtib ka reegel - parem naine kui mees, parem väljas kui sees.

    VastaKustuta