neljapäev, 23. mai 2013

Improkraatia vallutab Lilleküla!


8.mail külastas meie kooli Improkraatia näitetrupp esinemiste seeriaga "Poisid Chicagosse". Talendikad noormehed Martin, Rauno ja Mihkel suutsid pakkuda publikule suurepärast meeldejäävat improkomöödilist elamust. 
Kuidas aga poiste etendused on ülesehitatud ning mille jaoks on vaja saata poisid Chicagosse?


Mihkel, Martin ja Rauno
Millal avastasite enda jaoks näitlemise?
Rauno: Kõik koos, kui tulime Lilleküla "Kruvikeerajasse".
Miks pealkiri "Poisid Chicagosse"?
Martin: Sest see kõik on ühel eesmärgil, et ära täita tohutu eelarve.
Rauno: Pealkiri on üsna eksitav, eks? Nii, "Poisid Chicagosse", huvitav, mis etendus see selline on. Keegi ei saa aru, mis see täpselt on.
Martin: Üks etendus meil oli selline, et laval oli kolm tooli ja publikul kohe tekkis küsimus: "No huvitav, mis nad nende toolidega teevad? Raudselt istuvad sinna."
Rauno: Ja siis me läksime lavale, võtsime lihtsalt toolid ära. Ja kaks vanamutti olid nagu whaat? Need, kes ei tea impro kohta, eeldavad kohe midagi. Näiteks seisab laud, ja inimesed terve etenduse ajal mõtlevad: "Mis nad selle lauaga veel teevad?" Ja siis me lihtsalt hoiame seal terve aeg asju peal. Ja kõik, midagi rohkem pole.

Miks te Chicagosse minna tahate?
Rauno: Me tahaks lihsalt minna sinna korraks, õppima improkomöödiat. Tahame jõuda tippu, näiteks olla parimad koomika pakkujad Skandinaavias.
Martin: Kõik improvisatsioonietendused, mis me teeme, on enam-vähem koomika. Me ei suuda vastu panna humoorikate stseenide tekitamisele, aga see ei tähenda seda, et meil ühteigi tõsist kohta ei ole.
Rauno: Meie unistus on teha pikk etendus, lugu, mis kestaks üle tunni. Selles oleks palju stseene, mis läheks lõpuks üheks looks kokku ja et oleks selliseid kohti, kus inimesed ei naera, vaid hoopis nutavad.
On õnnestunud ka kedagi nutma ajada?
Rauno: Otseselt ei ole tegelikult.
Martin: Noh, siis kui me loobime kedagi erinevate objektidega.
Milline oli teie kõige meeldejäävam esinemine?
Rauno: Hetkel, see mis just lõppes. Ei, tavaliselt on nii, et kui etendus lõppeb ära, siis sa ei mäleta enam, mida sa tegid. Mäletad ainult, et olid laval.
Kuidas te harjutate?
Rauno: Te nägite täna üheksat stseeni, aga enne seda me tegime läbi 20 stseeni proovisaalis. Need, mis te nägite täna siin, on tegelikult improharjutused.
Kust te mängu ideid olete saanud?
Rauno: Ise mõtleme välja... Okei, ei mõtle, ei mõtle.
Mihkel: Paljud mängud on välja töötatud 60ndatel, ühe naise poolt, kes töötas kuskil USA getos ja ta ei tahtnud, et gängid omavahel kakleks ja siis mõeldi välja mängud, mis aitaks inimestel omavahel paremini suhelda. Selle naisterahva poeg avas kooli Second City. Osad mängud peegeldavad hetkekultuuri, näiteks telesaateid.
Mis teil kõige paremini välja tuleb?
Rauno: Publikule kõige rohkem läheb peale "Liikuvad kehad".
Martin: Viimasel ajal oleme teinud ka "Seks minuga".
Rauno: See on kõige kergem ka. Ei pea keskenduma suhetele, lihtsalt lähed ette ja teed ruttu mingi nalja ja lähed minema. Sellel on tegelikult üks saladus. Kui seda kuulata, siis paljud nendest naljadest ei ole isegi loogilised. Kui selle mänguga alustada show'd, siis inimestel tekivad "küsimärgid", nagu mis toimub?! Aga kui nad on juba ülessoojendatud teiste mängudega, siis on nagu: "Oh, veel üks rumal mäng! Jumal, kui naljakas!"
Mihkel: Nad hakkavad oma peadega mingeid seoseid looma, sina annad lihtsalt mõtte ja siis nad mõtlevad edasi ise.
Mida on teile improviseerimine andnud?
Rauno: Hästi palju.
Martin: Näitlemise osa pealt - hästi palju, eneseavamise osa pealt - hästi palju, emotsionaalset intelligentsust.
Rauno: Suudad mõista inimesi paremini.
Martin: Oled avatum suhtleja, parem analüüsija. Isegi mängulisem oled rohkem.
Mihkel: Tundub, et tegemist on teraapiaga.




Külastage ka poiste facebooki lehte, kust saate infot tulevaste etenduste kohta:
https://www.facebook.com/improkraatia
Ja samuti nende veebilehte, kus on võimalik paremini tutvuda nende tegevustega:
http://www.improkraatia.ee
Ning videoid neist näeb YouTubes:
www.youtube.com/improkraatia

Pildid: SiretS ja KristinaV

1 kommentaar:

  1. Pole paha, aga ärge kasutage fraase, saab lugeda siit, saab teada intervjuust, selgub videost jne. Tore, et on lisatud infot, kust huvilised rohkem saavad teadmisi.

    VastaKustuta