laupäev, 1. juuni 2013

Kuidas võtab huvijuht Marje Nurk kokku kohe läbi saava õppeaasta?

 Kuna kohe on algamas suvevaheaeg, siis võtsime intervjuu Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi huvijuhilt Marje Nurgalt, kes võtab väga põhjalikult kokku selle õppeaasta. Ta meenutab väga suure emotsiooniga kõiki meeldejäävaid hetki ja isegi neid hetki, mis ei tulnud ehk just kõige paremini välja.


1. Mis õppeainet andsite Te sel aastal kümnendatele ja üheteistkümnendatele klassidele? 
Andsin valikainet vaba aja korraldus.
2. Mida see õppeaine endast täpsemalt kujutab?
See on selline valikaine, kus aasta jooksul tuleb organiseerida kaks üritust. Üks on enda ja oma grupiga väljamõeldud ja teine, mis on ühine kogu kursusel ja minu poolt ette antud. Sellel aastal oli selleks suureks ühiseks ürituseks kooliball kevadel, filmistaaride ball. Ja neid, mida igaüks ise tegi oli erinevaid, oli spordivõistlusi, sõbrapäeva ja heategevusüritusi. Lastele oli ka joonistusvõistlus.
3. Kas õpilased said sellega hästi hakkama või oli ka mingeid takistusi?
Said küll hakkama, aga mina sain ka endajaoks rohkem tagasisidet, et mida peaks rohkem õpetama või paremini juhendama. Mõnel on antud seda organiseerimisoskust, osadele aga vähem antud... Aga üldiselt saadi hakkama küll. Mõned kes ei jõudnud oma asju ära teha, need said ka aasta lõpul õpilaste tunnustusürituse korraldamisel kaasa lüüa. 
4.  Kuidas kommenteeriksite balli?
Ball tuli väga hästi välja. Kogu kursus töötas tegelikult väga hästi, kellel oli tähtsam või vastutusrikkam ülesanne, kellel oli väiksem ülesanne, aga tegelikult kogu sündmus tulebki kokku väikestest ja suurtest asjadest. Väga väga hästi läks. Hästi meeleolukas, väga hästi kava jooksis, väga vahvad üllatused olid, mida kõik õpilased ise organiseerisid
5. Aga mida soovitate järgmise aasta õpilastele, miks nad peaksid just selle aine valima?
Tegelikult soovitan seda ainet valida neil õpilastel, kes tõesti tahavad ja viitsivad midagi teha. Kui Sa võtad selle aine ainult sellepärast, et see on mõnes mõttes lihtsam, et teeks kõik lihtsalt ära ja endal sellist tahet ei ole, siis on see koormav nii Sulle endale, kui ka minule tegelikult. Kui sul on huvi asja vastu, siis õnnestub kõik paremini ja saad ka ise hea kogemuse.
6. Kas aine on ainult kümnendatele ja üheteistkümnendatele klassidele või järgmine aasta saavad kaheteistkümnendad ka seda valida?
See tuleneb õppekavast ja õppealajuhatajast, veel ei ole selge kas see läheb mingile klassile kohustuslikuks või jääb see selliseks vabatahtlikuks. Ei tea veel ka seda, kas see jääb ainult üheteistkümnendatele ja kümnendatele või ka kaheteistkümnendatele. 
7.Mitu aastat olete seda ainet juba andnud?
Kõigest kaks aastat, alles õpin ise ka. 
8. Kuidas see aasta üleüldiselt läinud on?
Väga hästi on ball meelde jäänud ja sõbrapäev, mis oli sellel aastal selline uuenduslik. Sõbrapäevakohvik, mida pole mitte kunagi varem meie koolis tehtud, tuli nii hästi välja. Ka õpetajad istusid hea meelega seal. Ma isegi käisin õppealajuhatajaga, võtsime seal kohvi ja koogikese. Tõeliselt mõnus õhkkond ja sõbralik päev. 
Kindlasti on ka sporti olnud. 11.a klassi poisid ja 11.c klassi poisid ja mõned ka 11.b klassist on väga aktiivselt korraldanud jalgpallivõistluseid ja korvpallivõistluseid. Need on väga vahvad ja heameelega käiakse neid vaatamas.  
Kui huvitegevustest rääkida, siis väikeste näitering on olnud väga tubli ja esindanud kooli mitmel festivalil, kus on neid väga meeldivalt esile tõstetud. 
9. Te räägite, et kõik on hästi läinud, kuid kas halvasti ei ole siis midagi läinud?
Päris niimoodi ebaõnnestunud ei ole, on küll asju ära jäänud, millest on kahju, näiteks tantsuvõistlus, aga kooliaasta lõpp tuli nii kähku ja keegi lihtsalt ei jõudnud, kõik olid juba väsinud ka.
 10. Kas on veel midagi?
Hästi tublid on olnud ka algklasside õpetajad ja õpilased, kes on paar väga ilusat kontserti korraldanud. Kevadkontsert ja isadepäevakontsert olid pidulikud ja väga ilusad. 
Samuti on olnud laadad, näiteks mardilaat. Laadad, mis meie koolis tegelikult mitte kunagi ei muutu igavaks, jätkuvad kindlasti.
11. Mis oli ägedat?
Jõulude ajal põhikooli jõuluplaybox. Ei mäleta sellist tõsist pidu, mis sel õhtul tegelikult lahti läks. Alguses kõik esitasid oma etteasteid, toimus ka kõige ilusama laua konkurss. Ja kui pärast disko osa tuli, siis no vot see oli pidu! See oli pidu, kus tantsiti igalpool! Ka õpetajad tantsisid. Väga mõnus meeleolu oli sel üritusel. 
Gümnaasiumi jõulupidu oli selles mõttes veidi kahvatum, et oli muusikaauhindade jagamine, aga ikkagi kõik osa ei võtnud. Videod mis olid tehtud, olid muidugi kiftid. Jällegi 11. a klassi video oli väga väga vinge. Neil olid väga ägedad videod tehtud ja samuti oli äge see, et palju rahvast oli kaasatud. 
12. Kas oli veel midagi toredat?
Jaa, väga tore oli moeshow. Oli palju osavõtjaid. Ja see läks tõeliselt hästi. Seda korraldas Cäroly Aan paljuski üksinda. Väga hästi sai hakkama. Ja 11. b sai väga särada oma kollektsiooniga ning võitsid kogu selle show. 

Täname toredat huvijuhti väga põhjaliku ja kokkuvõtva intervjuu eest. Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar