esmaspäev, 15. oktoober 2012

Tallinna Lilleküla Gümnaasium sai uued gümnasistid

Meie koolis toimus 11.-12. oktoober traditsiooniline rebaste ristimine, mis kujutab endast seda, et iga kümnendik saab endale ühe jumala ehk abituriendi, kellele ta peab alluma.

Igal abituriendil oli õigus enda rebasega teha, mida soovis : panna neid naljakalt riidesse, joonistada nende peale ja sööta neile sisse asju, mida vabatahtlikult ei sööda.

Korraldati erinevaid klassidevahelisi võistlusi, näiteks valiti igast klassist 3 poissi ja 3 tüdrukut, igal laual oli mitu sibulat, mida tuli hammustada ja närida tükkideks, ning pudelisse koguma. Võitjaks jäi see klass, kellel oli kõige rohkem sibulat kogutud pudelisse. Tänavu tuli võitjaks 10L.

Teiseks huvitavaks võistluseks oli peapööritusjooks, kus iga võistleja pidi võtma kätte toore kala, jooksma sellega staadioni keskele ja pidid keerutama ümber pulga, hoides samal ajal laupa vastu pulka, tegema 10 ringi ja jooksma tagasi oma meeskonna juurde ning andma kala edasi järgmisele.

Lõputseremoonias pidid rebased makaronikausist suuga välja võtma kilu ja viima selle teise kaussi. Samuti pidid nad õlipotist välja võtma iirisekommi ja teisest jahukausist otsima välja vahukommi. Kui kõik see oli läbi tehtud jagati kätte tunnistused, kus saadi täieõiguslikeks gümnasistideks.

Rebaste jaoks oli see uus kogemus ja kõik said kõvasti naerda.