teisipäev, 7. mai 2013

Stereotüüpides kinni?

Täna, 7. mail osales 11.a klass Sotsiaalministeeriumi poolt korraldatud kampaanias "Sooline stereotüüp". Kampaania eesmärk oli tõsta noorte teadlikkust soolistest stereotüüpidest ja ebavõrdsustest. Eks seepärast saadetigi üheteistkümnenda klassi tüdrukud IT Kolledžisse tutvuma "meestetööga" ehk robotite programmeerimisega ning poisid seevastu tutvuma meditsiiniga, et saada jällegi aimu "naistetööst".  

Tegime intervjuud ka kampaanias osalenutega:

1. Mida te täpsemalt IT Kolledžis/Meditsiinikoolis tegite?
Marion: Meile tutvustati IT Kolledži maja, näidati ruume ja õppeklasse, räägiti õppimisvõimalustest, räägiti ühikaruumidest, elamisvõimalustest ning robotite programmeerimisest.

Rauno: Meditsiinikoolis räägiti meile ametitest, kus Eesti naised on arvuliselt ülekaalus, tutvustati erakorralise esmaabi põhitõdesid ning saime ka ise käed külge panna. Näiteks viisime Rasmuse kanderaamiga trepist üles ning sättisime ta vaakumkotti. Osad said proovida ka südamemassaaži. Lõpuks näidati meile ka hambatehniku ametit, mis oli üpris igav.

2. Kas arvamus õpitud alast muutus?
Marion: Kindlasti see mõjutas minu otsust, kuna ma nägin täpsemalt ja põhjalikumalt võimalusi kolledžis õppimiseks ning nägin milline rõõmsameelne seltskond seal oli.

Rauno: Õe ametist muutus arvamus kindlasti. Mul oli ettekujutlus, et õdede ainus töö on patsientide hooldamine haiglates, kuid tuleb välja, et nende amet võib olla palju huvitavam.

3. Kas on plaanis seda ametit ka peale gümnaasiumi õppima minna? Põhjendage.
Marion: See on veel täpsustamisel. Kindlasti lähen veel taolistele üritustele ja siis alles valin.

Rauno: Ei plaani, kuna mind huvitavad teised alad rohkem, näiteks: demograafia, poliitika, geograafia jne.


Meditsiinikoolis. Foto autor: Siim Tarbe




Sumorobotite võistlustabel


Video: SiretS

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar